Balustrady szklane

balustrady szklane

Balustrady szklane są w ostatnim czasie bardzo modnym sposobem na zabezpieczenie schodów, balkonu czy tarasu. Ich nowoczesny charakter łączy się z wysoką funkcjonalnością nadając architekturze lekki i przestrzenny wygląd. Wykonujemy je ze szkła laminowanego, dodatkowo wzmocnionego poprzez zahartowanie. Do laminowania stosujemy folie EVA, które w zależności od pomysłów i aranżacji mogą być: bezbarwne, matowe, kolorowe a także z dowolną grafiką, co pozwala osiągnąć indywidualną, niepowtarzalną aranżację wnętrza.

Obecnie zastosowanie balustrady ze szkła jest osiągalne cenowo praktycznie dla każdego inwestora, dlatego też warto rozważyć takie rozwiązanie w Państwa wnętrzu.

Rodzaj szkła uzależniony jest od warunków i umiejscowienia balustrady. Konstrukcją nośną balustrady są dwie tafle szkła połączone ze sobą w procesie laminowania. Dzięki temu uzyskujemy BARDZO BEZPIECZNE szkło, wytrzymałe i odporne na uderzenia. Jeśli jednak doszłoby do rozbicia, szkło nie rozpadnie się na drobne kawałki, ani na ostre igły lecz zostanie zatrzymane przez folię znajdującą się między dwiema taflami.

W naszej ofercie znajdą Państwo BALUSTRADY SZKLANE Z KONSTRUKCJĄ METALOWĄ jak również tzw. BALUSTRADY SZKLANE SAMONOŚNE tj. bez pionowych elementów mocujących. Znajdują one zastosowanie we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków, gdzie obok walorów estetycznych pełnią funkcję bezpieczeństwa i są doskonałą osłoną przed wiatrem.

BALUSTRADY SZKLANE Z KONSTRUKCJĄ METALOWĄ, to rozwiązanie gdzie szkło stanowi wyłącznie wypełnienie. Szkło w tym przypadku nie ma funkcji konstrukcyjnej, a jedynie estetyczną i dekoracyjną.

W tym przypadku montowana jest najpierw konstrukcja. Są to przede wszystkim fachowo przymocowane słupki, do których przymocowane są specjalne klamry ściskowe, w które wkłada się szkło. Taka konstrukcja instalowana od razu z poręczą. Materiałem konstrukcji jest najczęściej stal nierdzewna lub stal malowana proszkowo.

balustrady szklane

Balustrady szklane samonośne, to rozwiązanie gdzie poza szkłem nie ma żadnej innej konstrukcji. W tym przypadku szkło spełnia zarówno funkcję estetyczną, jak i konstrukcyjną.

Istota tej balustrady polega na tym, że szkło jest mocowane bezpośrednio do stropu lub biegu schodów, bez elementów pośrednich (słupki itp.).

Ze względu na rodzaj mocowań w naszej ofercie znajdą Państwo:

Balustrady samonośne mocowane punktowo na tzw. rotulach. Rotule to najczęściej okrągłe mocowania punktowe, które trzymają balustradę do stropu poprzez wywiercony w szkle otwór. Mocowanie tego typu wygląda bardzo elegancko. Pozwalają one wyeksponować najmocniej walor konstrukcyjny samego szkła. Jest to również najbardziej wymagający sposób montażu balustrad szklanych.

Balustrady samonośne mocowane w profilu montażowym. Specjalna listwa montażowa (profil) mocowana jest do stropu lub biegu schodów. Dopiero w profilu mocowane jest szkło. Przy tym rozwiązaniu nie widzimy bezpośrednio elementów ściskających szkło i mocujących je do ściany. Wszystko jest ukryte pod elegancką maskownicą, dostępną w różnych typach wykończenia.

balustrady szklane balustrady-szklane

Balustrada ze szkła to: Bezpieczeństwo, Nowoczesny wygląd, Łatwe utrzymanie w czystości, Lekki i przestrzenny wygląd

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, proszę nas odwiedzić w naszym salonie ekspozycyjnym w Łomiankach lub skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.